آسایش در خانه

کاری از مؤسسه معماری و طراحی داخلیCHAIN10

ژیوار

گاهی این احساس که زندگی شهری پر از آلودگی زیست محیطی و صوتی ست انسان را به فکر می اندازد که از این محیط فرار کند و یک سبک جدید زندگی را تجربه نماید.

ساختمان مورد بحث در مجاورت منطقه مسکونی با تراکم کم و در کوه های  KAOHSIUNGواقع شده. در زیر دیوار طبقه دوم یک شیب سبز در امتداد زمین مرتفع جنوب ایجاد شد. همچنین در حیاط  نیز این شیب در امتداد شیب دامنه کوه طراحی شد که فضایی عمومی خانواده راگسترش می دهد.

با توجه به شرایط منطقه تعداد زیادی حیوانات وحشی محلی و حشرات وجود دارند که حتی پروژه ای معمولی می تواند اختلالات زیادی در زیستگاه آنها بوجود آورد بنابراین سعی زیادی شد که طراحی ها هماهنگ با زیستگاه آنها انجام شود.

ژیوار

اندازه ساختمان در ترکیب روشنایی داخلی و خارجی تأثیر می گذارد. کاری که می توان کرد تأثیر نور داخلی فیزیکی را به حداقل برسانیم. این نورپردازی به گونه ای قرار گرفته است که باعث ایجاد مزاحمت در زیستگاه های منطقه نمی شود.

معماری سبز

تغییرات آب و هوایی که در شهرها بیشتر احساس می شود از چالشهای اصلی امروز ماست، اختلاف هوای بیرون و داخل شهرها را به راحتی می توان درک کرد. شیب نزدیک مخزن به ما این امکان را می دهد تا تفاوت دما بین مرکز شهر و موقعیت طبیعی تر را به راحتی حس کنیم.

در این محل در طول تابستان باد از جهت جنوب غربی جریان دارد. با کمک گیری از این جریان هوا، استفاده کمتر از جریان برق را مهیا می کند.

نمای ساختمان در جهت شرقی – غربی برای ایجاد سایه و جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب از یک شکل معلق پیروی می کند.

پنجره ها در جهت شمال – جنوب برای بهره گیری از نور کافی و گردش جریان هوا طراحی شده.

تعداد زیادی درختان سبز در اطراف محیط ساختمان در نظر گرفته شده تا فیلتری طبیعی برای هوا و ایجاد سایه باشد.

اتاق نشیمن همیشه مورد توجه صاحبخانه و افراد خانواده است. با کاهش قابل ملاحظه هزینه ساخت منابع بیشتری در اختیار بود تا صرف اتاق نشیمن گردد.

نمای بیرونی ساختمان نیز با استفاده از رنگهای سازگار با محیط و به کارگیری ورقاهای گالوانیزه طراحی شد.

طراحی داخلی فوق العاده نیست و سعی می کند اخلاقی و پایدار بماند بنابراین از مواد قابل بازیافت و کم ضرر برای محیط زیست استفاده گردید که در کاهش انتشار کربن بسیار مؤثرند.

منبع: ARCHDAILY

گالری تصاویر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09122688644 ارتباط با کارشناس