کدام رنگ کابینت برای کدام آشپزخانه؟

صرف نظر از بزرگی و کوچکی آشپزخانه شما، مهمترین تجهیزات این مکان کابینت های آن است و انتخاب رنگ آن اهمیت موضوع را دو چندان می کند چرا که درجلوه گری دکوراسیون داخلی آشپزخانه تأثیر مستقیم دارد.
کابینت به دو دسته مدرن و کلاسیک تقسیم می شود، با توجه به تنوع رنگهای موجود در بازار بدون اطلاعات جانبی انتخاب رنگ مورد نظر که از هر نظر مناسب باشد کمی دشوار است.
از اطلاعات زیر جهت انتخاب پرکاربردترین رنگهای کابینتها کمک بگیرید.

رنگ کابینت آشپزخانه

رنگ آبی

اگر آشپزخانه شما گرم و پرنور است کابینت کلاسیک با رنگ آبی انتخابی به جا و مناسب است.

رنگ قرمز

مناسب برای آشپزخانه های بزرگ و ایجاد کننده فضایی گرم و پرانرژی ولی نامناسب برای آشپزخانه های کوچک، چون این فضا را خسته کننده و دلگیر می کند.
رنگ قرمز و سفید کابینت ها برای آشپزخانه های بزرگ می تواند انتخاب ایده آل باشد.

رنگ زرد

آشپزخانه هایی که نور کم دارند به دلیل این که رنگ زرد منعکس کننده نور است می تواند انتخاب مفید فایده باشد.

رنگ سیاه

اگر دوست دارید همیشه مدرن و به روز به نظر برسید به شرط آنکه وسایل آشپزخانه تان را روشن انتخاب کنید کابینت های خود را سیاه و از جنس گلاس و براق نصب کنید.

رنگ سفید

در آشپزخانه های کوچک استفاده از رنگ سفید برای کابینت ها هم فضا را بزرگتر و نورانی به نظر می رساند و هم ظاهری همیشه مدرن و تمیز دارد.
پس این رنگ در این گونه آشپزخانه ها به دلیل خاصیت بازتاب قابل ملاحظه نور گزینه ای در خور توجه است.
تضاد در رنگ بالا و پایین کابینت ها در دکوراسیون و فضای آشپزخانه ایجاد دوگانگی می کند برای ایجاد دوگانگی در فضای آشپزخانه بهترین رنگ برای کابینت سیاه و سفید است.

رنگ قهوه ای

اگر می توانید تعادل رنگ قهوه ای را نگهدارید یعنی از قهوه ای خیلی تیره یا روشن استفاده نمی کنید می توانید آشپزخانه ای شیک و متفاوت داشته باشید و با قراردادن گل وگیاه طبیعی بر این زیبایی بیافزایید.

رنگ نارنجی

آشپزخانه ای پر از انرژی و پرنشاط به شرط آنکه از قراردادن وسایل اضافی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه بپرهیزید. زیرا رنگ نارنجی به خودی خود باعث شلوغ تر به نظر آمدن محیط می شود.

رنگ بنفش

این رنگ باعث می شود آشپزخانه شما اشرافی به نظر برسد برای کمک به این موضوع بهتر است از وسایلی با المانهای رنگ بنفش استفاده کنید تا به هارمونی خاص تری دست پیدا کنید.

رنگ طوسی

مانند رنگ سفید از انواع رنگ های خنثی است. اگر ترجیح شما استفاده از این رنگ است بهتر است تلفیقی از این رنگ با رنگ های سفید، زرد، بنفش و یا نارنجی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09122688644 ارتباط با کارشناس