موزه قایق اژدها

     کاری از آتلیه LI XIAODONG

     مساحت: 578.1 متر مربع

     سال: 2018

DEFAULT

محل استقرار این پروژه در پارک کوهستانی SHUNFENG قرار دارد که با چشم اندازی از دریاچه و کوه ها بسیار دیدنی و چشم نواز است.

معمار این پروژه را در بالادست دریاچه طراحی کرده و بسیار تلاش داشته که با تلفیق انسان، معماری سبز و پایدار و طبیعت فضایی شاعرانه ایجاد کند.

فولاد به عنوان سازه اصلی این ساختمان در دو طبقه به طول 50 و عرض 13 متر به کار گرفته شده، ایوان منحنی این مجموعه آرامشی در معماری وهماهنگی کاملی را با محیط ایجاده کرده است.

DEFAULT

شاخه های انگوراز کابلهایی که به بالای ساختمان متصلند بالا رفته و فضایی سبز را تا رسیدن به فضای اصلی بوجود آورده اند همچنین رمپها هماهنگ با دریاچه طراحی و بازدیدکنندگان را به عرشه و ساختمان اصلی می رساند.

نورپردازی ساختمان به گونه ایست که منابع نور پشت پله ها و شیارهای کنار رمپ ها پنهان شده تا فضای نور طبیعی را القا کند.

PROCESSED WITH MOLDIV

طبقه اول این موزه در امتداد ساحل با پنلهای سوراخ دار است که اجازه رشد گیاهان را می دهد و حس صمیمیت بدن با گیاهان و آب را تجلی می بخشد.

طبقه دوم ساختمان به عنوان اصلی ترین کارکرد موزه در نظر گرفته شده، یک آسانسور شیشه ای پانوراما منظره اطراف را هنگام بالا و پایین رفتن به نمایش می گذارد.

بازدید کنندگان می توانند از مناظر پانوراما در دریاچه و کوهستان و فعالیتهایی که زیر ساختمان به طور همزمان اتفاق می افتد لذت ببرند.

                            منبع: ARCHDAILY

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09122688644 ارتباط با کارشناس