کورین یا گرانیت؟ کدام متریال انتخاب مناسب تری برای کانتر آشپزخانه است؟

اگر قصد بازسازی آشپزخانه و تعویض کانتر آشپزخانه را دارید انتخاب شما برای کانتر آشپزخانه کورین است یا گرانیت؟

اگر برای کانتر آشپزخانه انتخاب شما محدود به این دو گزینه می باشد قبل از انتخاب نکاتی چند را باید مورد توجه قرار دهید.

کورین بهتر است یا گرانیت؟

مواد تشکیل دهنده کورین و گرانیت چیست؟

کورین تلفیقی از 33 درصد رزین و 66 درصد مواد معدنی است که نام برند نسخه اصلی این سالید سرفیس است و اولین بار توسط کمپانی دوپونت در سال 1967 برای پوشش کانتر تولید شد، اما امروزه توسط تولیدکننده های بسیاری ساخته و عرضه می شود که از مهمترین آنها آونیت، استارون و مایسترا است.
اما گرانیت یک سنگ معدنی طبیعی است و مستقیماً از زمین استخراج می شود، برش، ساب و پلیش می خورد و نهایتاً هیچ چیز از مواد تشکیل دهنده آن کم یا زیاد نمی شود.

مواد تشکیل دهنده کورین و گرانیت

تفاوت قیمت کورین و گرانیت

هر دو ی آنها با قیمتی تقریباً نزدیک به 40 تا 65 دلار برای هر فوت مربع جهت نصب، هزینه به همراه خواهد داشت.
باید توجه داشت که اسلب گرانیتی با کاشی گرانیتی تفاوت دارد و قیمت تمام شده کاشی گرانیتی به این دلیل که نصب ساده دارد تا جایی که نیاز به نیروی متخصص نداشته و خود فرد نیز می تواند نصاب کاشی باشد البته داشتن فاصله بین درز کاشی ها می تواند تولید اشکال کند.

تفاوت قیمت کورین و گرانیت

کورین یا گرانیت کدام زیاتر است؟

اکثر افراد ظاهر سنگ های طبیعی و ترکیبات خاص رنگ آن را می پسندند، عده ای هم رنگ خیلی شاخص گرانیت و حالت خال خالی بافت آن را به دلیل شلوغ به نظر رسیدن نمی پسندند.
گرانیت بافت خیلی طبیعی دارد و کورین ظاهری شبیه به پلاستیک داشته و کاملاً مشخص است که متریالی غیرطبیعی دارد اما به براقی پلاستیک نیست.
اغلب سطح گرانیت کاملاً تمیز به نظر می رسد که به دلیل داشتن بافت خال خالی ممکن است خطای دید باشد و واقعاً کاملاً تمیز نباشد.

کورین یا گرانیت

مشتریان کورین را بیشتر می پسندند یا گرانیت را؟

کاشی یا اسلب گرانیت می تواند جلوه ای خاص و نمایی زیبا در کانتر آشپزخانه ایجاد کند، البته کورین نیز چنین خاصیتی دارد، در نهایت زیبایی امری است نسبی و وابسته به ذهنیت افراد.

کورین یا گرانیت

نگهداری و دوام کدام بهتر است کورین یا گرانیت؟

هر دوی این متریال نفوذناپذیر و جزء سطوحی هستند که از لحاظ بهداشتی بسیار مورد تأیید می باشند و تمیز کردن آن بسیار راحت است. با این حال گرانیت هر یک یا دو سال یکبار باید ساب بخورد تا احتمال لکه دار شدن آن از بین برود و همچنین در برابر مواد اسیدی مانند آبلیمو یا سرکه دچار خوردگی می شود، حال آنکه کورین این چنین نیست و احتیاجی به ساب ندارد.
اما در رقابت با حرارت گرانیت پیروز است ولی کورین در مواجه با ظروف داغ دچار سوختگی می شود که چاره آن استفاده از یک حایل مانند زیرقابلمه ای است.
در برابر خراش و اجسام تیز هم به همین ترتیب گرانیت از مقاومت بیشتری برخوردار است، با این وجود خراش های کوچک و لکه های دیگر را با استفاده از سمباده می توان از سطح کورین زدود.

نصب گرانیت راحتتر است یا کورین

نصب گرانیت راحتتر است یا کورین؟

هر دو باید توسط متخصصان این امر نصب گردند اما کورین به دلیل انعطاف پذیرتر بودن نصب راحتتری دارد همچنین به دلیل سبکی از حمل و نقل راحتتری نیز برخوردار است. حتی نصب آن توسط خود افراد نیز شدنی است و با یک روتر یا روتوزیپ می توان قسمت سینک را از سطح کورین برید با درزگیرهایی که همراه آن ارائه می شود درزها کاملاً مخفی می شود.
در گرانیت اما گاهی حتی با نصب حرفه ای هم درزها قابل مشاهده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

09122688644 ارتباط با کارشناس